JAK I KIEDY STOSOWAĆ TOTUM SPORT
Totum Sport powinien być spożywany wprost z saszetki, bez mieszania z wodą.

Zalecane użycie: Jedna saszetka Totum Sport po każdej godzinie treningu lub zawodów.

Przed wysiłkiem: Wypij 1 opakowanie Totum Sport 20 minut przed rozpoczęciem rozgrzewki.
Zaleca się potrzymać preparat w ustach przez kilka sekund przed połknięciem, ze względu na wysoką wchłanialność minerałów poprzez błonę śluzową ust. Totum Sport zaczyna działać w zakresie remineralizacji i nawodnienia natychmiast po spożyciu, przygotowując tym samym metabolizm do wysiłku. Nie należy wypijać więcej niż 500 ml wody po przyjęciu Totum Sport, a przed rozpoczęciem aktywności fizycznej, aby ułatwić jego absorbcję.
Po rozpoczęciu ćwiczeń, uzupełniaj wodę tylko w miarę potrzeb (wg własnego pragnienia). Twój poziom glukozy pozostanie stabilny przez około godzinę, nie ma więc potrzeby spożywać dodatkowych węglowodanów, które mogłyby wywołać skok insuliny, obniżyć poziom glukozy we krwi i podnieść ryzyko wystąpienia skurczów żołądka czy nudności, które często towarzyszą spożyciu tzw. napojów energetycznych.

Podczas wysiłku:Jeśli Twoja aktywność trwa dłużej niż 1 godzinę albo odbywa się w warunkach sprzyjających odwodnieniu (np. wysoka temperatura powietrza), warto spożyć kolejną porcję Totum Sport. Na przykład w dyscyplinie takiej jak piłka nożna, korzystnie jest przyjąć Totum Sport w połowie meczu, aby całą drugą połowę rozegrać na poziomie fizycznym takim jak w pierwszej połowie. Podczas zawodów wytrzymałościowych, zaleca się stosować Totum Sport co 60 minut, co najmniej na 5 minut przed spożyciem jakiegokolwiek innego suplementu zawierającego węglowodany i/lub białko (np. żel energetyczny, baton czy owoce). Taki schemat stosowania pozwoli organizmowi wykorzystać Totum Sport do maksimum. Podczas upalnej pogody, kiedy występuje zwiększone ryzyko odwodnienia, całkowicie bezpieczne, a wręcz zalecane jest konsumowanie Totum Sport jeszcze częściej, aby uzupełnić minerały utracone wraz z potem.

Po wysiłku:Wypij 1 opakowanie Totum Sport tak szybko, po zakończeniu aktywności, jak to możliwe.
Spożyj swoją regeneracyjną porcję Totum Sport co najmniej na 10 minut przed jakimkolwiek innym suplementem zawierającym węglowodany i/lub białko. Powinno to nastąpić w ciągu 1 godziny od zakończenia ćwiczeń, a najlepiej w ciągu pierwszych 30-40 minut po wysiłku.
Jeśli prawidłowo nawadniałeś się podczas aktywności fizycznej, nie powinieneś odczuwać na tym etapie zwiększonego pragnienia.